Wnioski o dofinansowanie!

Szanowni Państwo,
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie w 2022 roku wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. O dotacje mogą się ubiegać samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 14 stycznia 2022 r. do godz. 15.59.

W programie dotacyjnym „Niepodległa” można wnioskować o dofinansowanie w wysokości od 10 tys. do 100 tys. złotych brutto. Poziom dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” nie może natomiast przekroczyć 85% całości budżetu zadania.

Beneficjenci mają miesiąc na przygotowanie i złożenie wniosków od dziś, tj. 14 grudnia 2021 roku od godziny 13.00 do 14 stycznia 2022 roku do godziny 15.59. Czytaj dalej…


TEATRALNE WIEŚCI!

Metamorfoza”

ponownie bawi , uczy i wychowuje…

 

Z wielką radością wznowiliśmy działalność sceniczną Gminnego Środowiskowego Teatru Profilaktycznego „ Metamorfoza”. Serce, zaczęło mocno bić, kiedy w progach sali lustrzanej SP     w Dobroniu,  ujrzałam dziecięcy gwar i promienny uśmiech… I ten zapał do pracy, po kilkumiesięcznej rozłące.

Czy trzeba być idealnym, aby móc sprostać wymaganiom dorosłych? Czym w ogóle są ideały? Na te wszystkie pytania widz zapewne pozna niebawem odpowiedzi, obserwując grę aktorską

„18 wspaniałych” – Oli, Kornelii, Mai, Zuzi, Marty, Marysi, Ani, Amelki, Julii, Kariny, Igi, Zosi, Mai, Emmy, Michała, Andrzeja, Adama i Sebastiana. Przed nami długa droga, dość kręta ze względu na „trudne czasy”. Napełnieni jednak  nadzieją, pracujemy jak mróweczki, aby sfinalizować nasze przedsięwzięcie „ Idealność”. Tylko na chwilę odpoczniemy… w zaciszu świątecznego ogniska domowego. 

Czytaj dalej…


„RODZINA 500 PLUS” – ZMIANY W PROGRAMIE

W związku z przejęciem realizacji programu „Rodzina 500 plus” przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 01.01.2022 r. wnioski o świadczenie wychowawcze (500 plus) na nowo narodzone dzieci będzie przyjmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Osoby, które obecnie pobierają świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobroniu, aby otrzymać środki w kolejnym okresie świadczeniowym – od 01.06.2022 r. do 31.05.2023 r. – mogą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 01.02.2022 r.

Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można przesyłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Empatia i bankowości elektronicznej, a środki z programu będą wypłacane wyłącznie bezgotówkowo na numer rachunku bankowego wskazany przez wnioskodawcę.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobroniu będzie kontynuował wypłatę świadczeń do 31.05.2022 r.