Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID- 19


Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia zapisać będą mogły się osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się od 25 stycznia. Zapisy prowadzone są na kilka sposobów:                                     

  1. Skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią NFZ. Może to zrobić ktoś z rodziny. Numer infolinii: 989.

Wystarczy podać pesel seniora oraz numer komórkowy (może być to numer kogoś z rodziny). Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu szczepienia. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców

  1. Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Ten sposób rejestracji dla większości seniorów może być nierealny. Dlatego gorąco zachęcamy dzieci oraz wnuki, by zrobiły to za najstarszych członków rodziny.

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał albo ze strony szczepionego będzie wola, by zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – jest taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rejestracji, na wskazany numer telefonu przyjdzie powiadomienie SMS z potwierdzeniem terminu oraz miejsca szczepienia.

Skorzystanie z tej formy rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

W Gminie Dobroń funkcjonował będzie 1 punkt szczepień:

  • SP GOZ w Dobroniu, ul. Sienkiewicza 60, 95-082 Dobroń
    Telefon: 43 677 26 92

Dla mieszkańców naszej Gminy zostanie zorganizowany transport do punktu szczepień. Warunkiem uzyskania takiego wsparcia jest:

  • aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z powyższymi schorzeniami
  • samotność, brak możliwości zapewnienia transportu przez najbliższych oraz podeszły wiek

Osoby, które spełniają powyższe wymogi i chcą skorzystać z dowozu, powinny zgłosić to na etapie rejestracji w SP GOZ w Dobroniu.

Wyświetleń 623