Mały krok do przedszkola, wielki do Europy

DSCN4867

W związku z prowadzeniem przez Gminę Dobroń projektu pod nazwą „Mały krok do przedszkola, wielki do Europy” mającym na celu wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych oraz zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Dobroń. Pragniemy poinformować, iż w ramach projektu z środków Unii Europejskiej udało nam się dokonać dodatkowych zakupów na wyposażenie dodatkowej grupy przedszkolnej prowadzonej w ramach projektu za kwotę 23 086,77 zł.
Środki te zostały przeznaczone na program multimedialny do logopedii, laptop, akcesoria sportowe do ćwiczeń motorycznych, kąciki plastyczny, kącik muzyczny, kącik kuchenny, kącik majsterkowicza do zabaw manipulacyjnych i konstrukcyjnych, kącik ekologiczny z wyposażeniem do prowadzenia obserwacji oraz eksponowania zgromadzonych okazów przyrodniczych i prowadzenia prac hodowlanych oraz zakupione zostały różnego rodzaju gry edukacyjne, układanki i lalki.
Jednocześnie pragniemy poinformować, iż już kolejny wniosek o płatność złożony przez nas do Urzędu Marszałkowskiego został zaopiniowany bez żadnych uwag.

[Not a valid template]

green_line1

IMG_6479

6 czerwca 2014 r. , z okazji Dnia Dziecka, Teatr Metamorfoza wystawił dla najmłodszych  bajkę, w której przeniósł widownię w  zaczarowany świat  zwariowanej krainy, gdzie wszystko się pomieszało – baśń z filmem, życie z książką… Gromkimi brawami powitano na scenie królewnę, trzech pancernych, kota w butach, rycerza Don Kichota, Adama Małysza, Czerwonego Kapturka … oraz najmłodszych – krasnali – debiutujących na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobroniu. Wesoła muzyka, kolorowe stroje  aktorów wywołały na twarzach przybyłych gości radosny uśmiech. W tym wyjątkowym dniu grupa teatralna w dowód podziękowania za ambitną, twórczą, całoroczną pracę w Gminnym Środowiskowym Teatrze Profilaktycznym „Metamorfoza”, otrzymała z rąk wójta Gminy Dobroń – Roberta Jarzębaka oraz  opiekuna teatru – p. Moniki Pawełczyk, pamiątkowe statuetki teatralne.  Smakowite cukiereczki wręczone przez p. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Kamilę Zastróżną dopełniły moc  bajkowych wrażeń…

green_line1

 

DSC_27244W ubiegłą sobotę w Przedszkolu w Dobroniu odbył się rodzinny piknik pod hasłem „Wyspa skarbów czeka na odkrycie swoich sekretów”. Nasi najmłodsi przygotowali występ rodem z filmów pirackich ze wspaniałymi strojami, choreografią i piosenkami.Po występach przygotowane były konkursy, zabawy i jak przystało na prawdziwych piratów było poszukiwanie skarbów. Impreza wspaniale się udała nie tylko za sprawą pogody, ale przede wszystkim dzięki wspólnej zabawie, w której ochoczo uczestniczyły dzieci i rodziny. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak na piknik przystało była także możliwość posmakować smakołyków przygotowanych przez rodziców przedszkolaków, a dla dzieci przygotowane były łakocie. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zabawy, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piknik zorganizowany został przez Dyrektora Przedszkola, Grono Pedagogiczne i bardzo zaangażowanych rodziców.

[Not a valid template]

green_line1

Ogłoszenie o naborze uzupełniajacym-1_01

Karta zgłoszeniowa

Kryteria ustawowe

Oświadczenie o samotnym wychowywaniu

Oświadczenie o wielodzietności

Regulamin

green_line1

nasze_przedszkole_logo_dzieci

Uprzejmie informujemy, że drugi Wniosek o płatność dla projektu „Mały krok do przedszkola, wielki do Europy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, został pozytywnie rozpatrzony i zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w dniu 24.02.2014 r. Zatwierdzenie wydatków w ramach wniosku o płatność oznacza, że w ramach realizowanego projektu rozliczona została kwota 81 273,88 zł z których z środków Unii Europejskiej otrzymaliśmy 64 447,00 zł.Jednocześnie pragniemy poinformować, iż pozytywnie został rozpatrzony nasz wniosek o kolejną dotacje na dalszą realizację projektu na kwotę 241 528,18 zł.

green_line1

55Uprzejmie informujemy, że Wniosek o płatność dla projektu „Mały krok do przedszkola, wielki do Europy” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, został pozytywnie rozpatrzony i zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski w Łodzi w dniu 21.01.2014 r. Zatwierdzenie wydatków w ramach wniosku o płatność oznacza, że w ramach realizowanego projektu rozliczona została kwota 138 562,78 zł z których z środków Unii Europejskiej otrzymaliśmy 134 437,08 zł.

Środki te zostały przeznaczone na wyposażenie pomieszczeń przedszkola w kolorowe, nowoczesne meble, komputery dla dzieci z dostępem do Internetu, radiomagnetofon, projektor i ekran. Kąciki tematyczne: ekologiczny, medyczny, kącik stragan, kuchenny, kącik dla lalek, kącik majsterkowicza, kącik mechanika. Jak i również wiele różnego rodzaju klocków, maskotek, samochodzików, gier dydaktycznym, układanek, mikroskopowi, a  także książeczek. Dzięki pozyskanym funduszom udało się wzbogacić plac zabaw o  nową piaskownicę i trzy huśtawki. Nie zapomnieliśmy również o zadbaniu o rozwój fizyczny dzieci. Przedszkolaki mogą korzystać z nowego sprzętu do zajęć gimnastycznych i zabaw ruchowych. W trosce zaś o higienę i zdrowie małych pociech zakupiono leżaki i pościel. Doposażono kuchnie i zakupiono pralkę i rolety w okna.

W ramach projektu dzieci korzystają z bezpłatnych dodatkowych zajęć: języka angielskiego, rytmiki, zajęć tanecznych. Dla tych dzieci, które posiadają wady postawy zorganizowano gimnastykę korekcyjną. Wszyscy mali beneficjenci objęci są również wsparciem logopedy i psychologa.

Obecnie wnioskujemy o kolejną kwotę w wysokości 241 528,18 zł.

green_line1DSC05899

W piątek, 26 października, odbyło się oficjalne otwarcie nowego oddziału w Przedszkolu Publicznym w Dobroniu. Równocześnie miejsce miało pasowanie dzieci na przedszkolaków.

01
Nowy oddział przedszkolny powstał w ramach projektu „Mały krok do przedszkola, wielki do Europy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest realizowany przez Gminę Dobroń i obejmuje wsparciem 25 dzieci (11 dziewczynek i 14 chłopców) w wieku 3 i 4 lat. Dzięki staraniom Gminy część dzieci, które do tej pory nie uczestniczyły w edukacji przedszkolnej uzyskały do niej bezpłatny dostęp.
DSC05953
W oficjalnym otwarciu oprócz przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Dobroń – p. Robert Jarzębak, Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Rady Gminy w Dobroniu – p. Hanna Grącka, koordynator projektu – p. Aleksandra Rafalska i pracownicy Urzędu Gminy.
DSC05951green_line1

DSC05412

Gmina Dobroń realizuje projekt „Mały krok do przedszkola, wielki do Europy”, który zakłada utworzenie dodatkowej grupy przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu w Dobroniu. Od 2 września na maluchów będą czekać wspaniałe niespodzianki.

Dzięki środkom uzyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego udało się wyremontować pomieszczenia dla przedszkolaków.

DSC05414

Od 2 września dzieci podziwiać będą kolorowe ściany, nową podłogę, łazienkę i nowe pomieszczenie do zabaw i nauki. Ponadto będą mogły korzystać między innymi z nowych zabawek i pomocy naukowych, krzesełek, łóżeczek, pościeli, przyborów łazienkowych i naczyń kuchennych.

DSC05416

DSC05422

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną do gustu najmłodszym i ich rodzicom.

green_line1

 bez tytułuDokumenty do pobrania:
Ogłoszenie

Karta_zgłoszeniowa_dziecka

Regulamin_Projektu